11-01-17
Powiat chojnicki. Rozporządzenie wprowadza szereg nakazów i zakazów
Informacja z posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku z Powiatowym Zespołem Zarządzania Kryzysowego

W  dniu 11 stycznia 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Chojnicach odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku z Powiatowym Zespołem Zarządzania Kryzysowego i przedstawicielami urzędów miast i gmin powiatu chojnickiego, na którym dokonano oceny przygotowania służb i inspekcji odpowiadających za przeciwdziałanie i usuwanie skutków ewentualnego wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków podtyp H5N8 na terenie powiatu.


W dniu 20 grudnia 2016 r. w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej  pod poz. 2091 ukazało się rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. Treść rozporządzenia dostępna jest na stronie www.chojnice.piw.gov.pl.

Rozporządzenie wprowadza szereg nakazów i zakazów mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa grypy ptaków. Dotyczą one gospodarstw towarowych, ale także wszelkich przydomowych stad drobiu, także tego utrzymywanego wyłącznie na własne potrzeby.

Mat. Starostwo Powiatowe w Chojnicach


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.