22-01-17
Powiat chojnicki. Do nieszczęśliwego wypadku doszło na stoku narciarskim w Wiśle
Po wypadku na stoku zmarł 20 - latek z Chojnic

Do wypadku na stoku w Cieńkowie w Wiśle doszło w piątek (20.01). Leżącego narciarza wbitego w zwały śniegu zauważył jeden z turystów jadący wyciągiem. Powiadomił służy ratunkowe.


Do nieszczęśliwego wypadku doszło na stoku narciarskim w Wiśle. W jego wyniku w piątek wieczorem zginął 20 - letni mężczyzna z Chojnic.   |  fot. screen youtube.com

Gdy przybyli ratownicy ranny narciarz był przytomny natychmiast udzielono mu pomocy a następnie przewieziono śmigłowcem do szpitala w Krakowie. Poszkodowany 20 - latek był mieszkańcem Chojnic, w wyniku wypadku doznał urazów wewnętrznych, uszkodził także kręgosłup. Zmarł w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń.

- W okolicy podłoże było oblodzone, leżały też zwały śniegu. 20 - latek doznał obrażeń wewnętrznych na skutek upadku – mówi Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji. - Mężczyzna był przytomny, gdy zabierał go śmigłowiec. Został przetransportowany do szpitala w Krakowie.

- W nocy przyszła informacja, że mieszkaniec Chojnic zmarł. Prokurator nie zarządził sekcji zwłok, uznał, że był to nieszczęśliwy wypadek. Wykluczamy udział osób trzecich – dodaje Domagała. Jak ustaliła cieszyńska policja, mężczyzna jechał poza trasą, wybił się na muldzie i upadł na zlodowaciałą pryzmę śniegu.

(red)

 

Zobacz również - RUSZYŁA KAMPANIA PN."WSPÓLNIE DLA BEZPIECZEŃSTWA NA STOKU" - TUTAJ

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.