23-01-17
Gm. Czersk. Zdjęcia
Ferie zimowe w Łęgu

Ferie zimowe to okres wspólnych wyjazdów na wczasy lub na wypoczynek do rodziny. Z myślą o dzieciach, które nie mają możliwości spędzenia czasu poza miejscem zamieszkania, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Łąg organizuje od kilku lat zimowisko w szkole.


W tym roku wypoczynek zimowy przypadł w pierszym tygodniu ferii tj. od 16 do 20 stycznia. Zajęcia odbywały się od 9.00 do 14.00. 28 uczestników z klas I-III SP i 2 gimnazjalistki należące do Szkolnego Klubu Wolontariusza spędzało atrakcyjnie czas wolny. W programie znalazły się między innymi:
- pobyt w Parku Wodnym w Chojnicach;
- seans filimowy "Sing" w kinie Cinema City w Starogardzie Gdańskim;
- zajęcia profilaktyczne na temat szkodliwości spożywania alkoholu, palenia papierosów oraz zdrowego odżywiania i higeny spożywania posiłków;
- pogadanka profilaktyczno-edukacyjna z przedstawicielem Komisariatu Policji w Czersku Panem Markiem Jasnochem na temat bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.

W czasie zimowiska dzieci miały zapewnioną opiekę wychowawców, śniadania, obiady i desery. Program wypoczynku był tak ułożony, by zapewnić wszystkim uczestnikom chwile radości i zabawy, a jednocześnie dać dzieciom możliwość rozwoju swoich zdolności i zainteresowań.
Zimowisko mogło się odbyć między innymi dzięki środkom pochodzącym z realizacji zadań własnych Gminy Czersk w zakresie prowadzenia programów oraz organizacji imprez związanych z profilaktyką uzależnień oraz zwalczania nałogów. Dziękujemy!

Beata Suchocka
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Łąg


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.