17-02-17
Powiat chojnicki. Funkcjonariusze skontrolowali blisko 80 pojazdów
Policjanci z drogówki kontrolowali samochody ciężarowe i busy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego chojnickiej komendy przeprowadzili działania, w trakcie których kontrolowali stan techniczny samochodów ciężarowych i busów. Policjanci sprawdzali głównie sposób przewożenia ładunków i osób oraz stan trzeźwości kierowców. Były to kolejne działania w ramach akcji „Truck & Bus”, które powtarzane są cyklicznie.


Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kolejną akcję , która ma wpłynąć na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego pn.„ Truck & Bus”. W trakcie tych działań funkcjonariusze skontrolowali blisko 80 pojazdów, w tym prawie 20 ciężarówek, 2 autobusy i kilkanaście busów.

Dokładnie sprawdzana była trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów ciężarowych i autobusów, a także uprawnienia do kierowania oraz relacja czasu jazdy i wypoczynku. Funkcjonariusze weryfikowali również czy liczba znajdujących się w pojazdach osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Podczas kontroli samochodów ciężarowych, policjanci drogówki sprawdzali również stan techniczny pasów zabezpieczających ładunki oraz sposób ich mocowania.

Za różnego rodzaju naruszenia przepisów ruchu drogowego mundurowi nałożyli 54 mandaty karne, w tym 8 na kierujących ciężarówkami oraz zatrzymali 4 dowody rejestracyjne.Policjanci zapowiadają częstsze kontrole pojazdów oraz organizacje podobnych akcji, których głównym celem jest wyeliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu transportu drogowego osób i rzeczy.

Mat. KPP Chojnice


 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.