21-02-17
Czersk. Dokonaliśmy dziś (21.02) oceny odcinka tej ulicy
Przewodniczący: Jeżeli gmina nie naprawi drogi natychmiast, powinna ją zamknąć, bo kierowcy tutaj po prostu ugrzęzną

O fatalnym stanie odcinka ulic Reymonta w Czersku pisaliśmy już nie raz. Jednak teraz, jak mówią mieszkańcy, sytuacja jest tragiczna - nie ma możliwości przejechania przez 200 metrowy odcinek gruntowego traktu, no chyba, że samochodem terenowym. Dlatego Werner Śpica, przewodniczący osiedla „Tucholskie” w Czersku, wnioskuje do czasu przeprowadzenia remontu o zamknięcie drogi od strony ul. Łukowskiej.

- Zgłaszałem sprawę do urzędu miejskiego. Usłyszałem, że dojdzie do naprawy jak najszybciej, w pierwszej kolejności. Powiedziano mi, że może to być miesiąc marzec, a jak widać, już teraz nie da się przejechać. Tak więc, jeżeli gmina nie naprawi drogi natychmiast, powinna ją zamknąć, bo kierowcy tutaj po prostu ugrzęzną – mówi Werner Śpica, który na zdjęciach poniżej pokazuje stan drogi.

- Dokonaliśmy dziś (21.02) oceny odcinka tej ulicy. Na razie zalega tam woda, ziemia jest zmarznięta, więc musimy poczekać jeszcze kilka dni, zanim nawierzchnia obeschnie. Następnie, już bez ogłaszania przetargu - w ramach bieżącego utrzymania dróg,  ten fragment ul. Reymonta zostanie naprawiony.  Jeżeli jutro nadal będzie tam znajdować się warstwa błota,  nie poprawi się przejezdność, zastanowimy się nad wprowadzeniem zmiany oznakowania, być może fragment ulicy zostanie zamknięty.  

(red)


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.