4-03-17
Czersk. Wieczór z dalekiej podróży - edycja 2017
Opowiadali o przygodzie życia - dwuletnia
wyprawa na koniec świata

Dokładnie miesiąc temu, podczas uroczystej gali wręczenia Nagród Burmistrza Czerska "Młyńskie Koło 2016" mieliśmy okazję poznać pewne małżeństwo. Przywołując w pamięci kategorię "działalność na rzecz rozwoju sportu i turystyki" nasuwają nam się na myśl podróżnicy, a mianowicie Państwo Anna i Szymon Belka. Wczoraj (3.03) w Ośrodku Kultury w Czersku, Laureaci "Młyńskiego Koła" opowiedzieli nam o dwuletniej wyprawie na koniec świata .

Przygotowania do ich "przygody" życia, trwały zaledwie dwa miesiące. Ich podstawowym środkiem lokomocji był jednoślad. Państwo Belkowie opowiedzieli nam o swoich zdarzeniach i niezwykłych epizodach, pokazując przepiękne zdjęcia oraz filmy. Niezwykle ciekawą opowieść, przekazywali nam, bazując na lekcjach i wnioskach z podróży. Budząc się rano w nieznanym im miejscu, zastanawiali się, gdzie spędzą kolejną noc, czy będzie możliwość rozłożenia namiotu? Kogo spotkają na swojej drodze? Jakich doświadczą przygód? Dwuletnia wyprawa dała możliwość poznania nowych kultur, pomocnych im ludzi, ale przede wszystkim nauczyła ich niezwykłej radości z najmniejszych rzeczy, których my nie dostrzegamy na co dzień . "Mamy jedno, cenne życie, nie możemy bać się pierwszego kroku..." - tymi słowami zakończyło się wczorajsze spotkanie - i oby nie ostatnie !

Niezwykle ciekawą historię odnośnie kultury słynnej wyspy Bali, opowiedziała nam również Pani Renata Lesner - Szwarc. Swą przygodę z Indonezją rozpoczęła szesnaście lat temu, zapisując się na studia tańca. Pani Renata opowiedziała nam o zwyczajach, ceremoniach i kulturze mieszkańców.

UM Czersk


Anna i Szymon Belka.


Renata Lesner - Szwarc.

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.