11-03-17
Czersk. Szkolenie na temat „Młodzież w cyberprzestrzeni – zagrożenia i konsekwencje”
W DNIU Z PSYCHOLOGIĄ O CYBERPRZESTRZENI

W czwartek – 9 marca 2017 roku trwał w czerskim liceum Dzień z psychologią. Hasłem przewodnim tegorocznych zajęć było: „Życie w cyberprzestrzeni”.

Dzień z psychologią rozpoczął się od cyklu warsztatów przeprowadzonych przez mgr Bartosza Karcza pracownika naukowo – dydaktycznego sopockiego wydziału Uniwersytetu SWPS, psychologa, szkoleniowca  i  konsultanta oraz przez studenta tejże uczelni pana Pawła Płoskiego. W wykładzie na temat: „Moje życie online – zagrożenia i konsekwencje cyberprzestrzeni” uczestniczyło niemalże 200 licealistów.

Po zakończeniu zajęć uczniowie z klas pedagogiczno – psychologicznych wzięli udział w III Szkolnym Turnieju Wiedzy Psychologicznej „Co ja wiem o psychologii?”. Drużyny z poszczególnych klas wykazały się myśleniem psychologicznym, czyli rozważaniem nad problemem z różnych perspektywach.  Zadania początkowo wydawały się proste, wymagały jednak kreatywnego podejścia i wyjścia poza schemat myślenia.

Pod koniec Dnia z psychologią odbyło się szkolenie na temat „Młodzież w cyberprzestrzeni – zagrożenia i konsekwencje” dla nauczycieli oraz rodziców, które przeprowadził mgr Bartosz Karcz.

Po całym dniu edukacji w zakresie zagrożeń, które kryją się w świecie wirtualnym, a na które narażamy się włączając Internet, nasza świadomość jest większa. Realizacja zajęć była możliwa w naszej szkole dzięki podpisanej współpracy pomiędzy naszym liceum a Uniwersytetem SWPS w Sopocie. Serdecznie dziękujemy.

LO Czersk

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.