12-03-17
Czersk. Zebranie sprawozdawcze OSP w Czersku
Czerscy strażacy podsumowali ubiegły rok

Czerscy druhowie podsumowali wczoraj (12.03.)ubiegły rok. Spotkanie strażaków było okazją do podsumowań i prezentacji najbliższych planów. Sprawozdanie przedstawili: Stanisław Leszczyński, prezes OSP oraz Andrzej Kuchenbecker, naczelnik jednostki. OSP interweniowała w 2016 roku 208 razy. Wyjazdy do pożarów: 28, miejscowe zagrożenia: 171, fałszywe alarmy: 9. Ranne osoby: 25 (1 dziecko), ofiary śmiertelne: 5 (1 dziecko).

Wśród miejscowych zagrożeń były też wypadki i kolizje – 33 akcje. Dodatkowo 21 razy druhowie zastępowali karetkę pogotowia. Zauważono, że system powiadamiania ratowników lepiej funkcjonował, gdy dyspozytor był w Chojnicach, obecnie jest w Słupsku. Poproszono obecnego na sali Dariusza Żywickiego, komendanta powiatowego PSP o interwencję. Komendant przy okazji przedstawił ilość interwencji w powiecie chojnickim, odnotowano 1156 zdarzeń, w tym: 213 pożarów, 888 miejscowych zagrożeń, 55 fałszywych alarmów. Ofiary śmiertelne: 12 osób.

Tym razem na zebraniu pojawił się przedstawiciel czerskiego samorządu, w osobie burmistrz Jolanty Fierek. Włodarz usłyszała o potrzebach druhów, którzy zwracali uwagę na potrzebę wykonania elewacji remizy – od strony południowej (Jolanta Fierek obiecała, że złoży stosowny wniosek w tym roku). Prezes OSP w Czersku prosił również o wymianę stołów i krzeseł w sali obrad czerskiej remizy – zadanie może być zrealizowane w przyszłym roku. Z kolei członek zarządu OSP – skarbnik Roman Błociński domagał się wsparcia władz w zakresie organizacji wycieczek integracyjnych strażaków oraz ich rodzin (zabezpieczenie autokaru). Burmistrz poinformowała, że wkrótce zostanie przeniesiona siedziba czerskich hodowców gołębi pocztowych (znajduje się w pobliżu remizy).    

Podczas spotkania strażacy usłyszeli m.in. od zaproszonych gości słowa uznania za ich działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Zarząd OSP w Czersku jednogłośnie otrzymał absolutorium za 2016 rok.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.