3-04-17
Powiat chojnicki.  W zamian „Święto powiatu” już w czerwcu
Powiat rezygnuje z organizacji dożynek powiatowych

W tym roku nie będzie powiatowego święta dla rolników i mieszkańców wsi w powiecie chojnickim. Starosta Stanisław Skaja poinformował, że powiat rezygnuje z organizacji tej imprezy.


W tym roku nie będzie powiatowego święta rolników. Starosta Stanisław Skaja argumentuje, że dożynki powiatowe straciły swój charakter i są drogie.   |  fot. (olo)

Powodów takiej decyzji zarządu powiatu jest kilka. - Dożynki powiatowe zatraciły już swój charakter rolniczy. Teraz każda gmina organizuje swoje gminne dożynki, są też dożynki sołeckie i parafialne. W tym roku zrezygnowaliśmy więc z ich organizacji, bo to też kosztuje.


- Jeżeli zarząd powiatu czy radni dojdą do wniosku, że wracamy do organizacji dożynek, to możemy to zrobić za rok. W tym roku ich nie będzie – mówi starosta Stanisław Skaja.

Jak wyjaśnia starosta, w zamian Promocja Regionu Chojnickiego zorganizuje „Święto powiatu”. Zaplanowano je na 3 - 4 czerwca i będzie to połączone z imprezami.

Tekst i fot. (olo)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.