3-04-17
Gm. Czersk. Ostateczna decyzja zapadnie wkrótce
Łęskie Kapuśniaki razem
z Dożynkami Gminnymi?

„Łęskie Kapuśniaki” sztandarowa impreza organizowana w sołectwie Łąg ma odbyć się 9 września br., razem z Gminnymi Dożynkami.
„9 września br. w Łęgu na połączonych uroczystościach - Dożynek Gminnych oraz IX Łęskich Kapuśniakach wystąpi zespół ANDRE. Zapraszamy już teraz” – taki wpis został umieszczony 30 marca w portalu społecznościowym, na profilu Ośrodka Kultury w Łęgu.

Po ukazaniu się komunikatu odzywają się niezadowoleni mieszkańcy, którzy uważają, że przesunięcie imprezy „Łęskie Kapuśniaki” o prawie miesiąc jest nieporozumieniem.

- To jakiś absurd. Od lat Kapuśniaki odbywały się zawsze w drugą sobotę sierpnia. Nie rozumiem, dlaczego teraz ma być inaczej? Przecież do Łęga zjeżdżali nie tylko mieszkańcy naszej gminy, ale też ludzie z różnych stron Polski – mówi były sołtys Łęga, Janusz Smoleń.

- Uważam, że powinny być dwie niezależne uroczystości, każda ma swój wyjątkowy charakter. Nie da się tego połączyć – mówi Barbara Fierek, sołtys Łęga – Kolonii.

Imprezę organizuje Ośrodek Kultury w Łęgu, Sołectwo Łąg oraz KGW „Łężanki”.

- Wolałbym, aby „Łęskie Kapuśniaki” odbyły się w sierpniu, w okresie wakacyjnym. Wtedy więcej osób może skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Jeśli już, to można przesunąć imprezę na koniec miesiąca, tj. sobotę 26 sierpnia. Będę w tej sprawie rozmawiał jeszcze z dyrektor Ośrodka Kultury w Łęgu – mówi Andrzej Kosecki, sołtys Łęga.

- Otrzymałam propozycję połączenia dwóch imprez. Uważam, że to dobry pomył. Przy określonym budżecie lepiej przygotować jedno duże wydarzenie, gdzie może wystąpić znany zespół. W przyszłym roku jubileuszowe „Łęskie Kapuśniaki” powinny odbyć się osobno. Będziemy szukać w tym celu większych źródeł finansowania – mówi Małgorzata Skwarek, dyrektor Ośrodka Kultury w Łęgu.

Burmistrz Jolanta Fierek mówi, że nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja w sprawie terminu organizacji „Łęskich Kapuśniaków”.  Uważa, że pomysł połączenia imprez nie jest zły, ale jak zaznacza sprawa zostanie jeszcze przedyskutowana.

- Moim zdaniem Kapuśniki mogą odbyć się osobno, ale nie widzę też problemu, aby odbyły się razem z Dożynkami Gminnymi. Niezależnie od terminu KGW „Łężanki” włączy się w organizację imprez. Na ten temat będziemy jeszcze rozmawiać z wszystkimi innymi organizatorami – mówi Teresa Kropidłowska, prezes KGW „Łężanki”.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.