17-05-17
Powiat chojnicki. Jakie imprezy w najbliższym czasie odbędą się w gm. Czersk?
Przyjadą Elektryczne Gitary i Patrycja Markowska

Już za pięć tygodni Dni Chojnic. Czy wszystko zostało już zapięte na ostatni guzik? 23, 24 i 25 czerwca – aż trzy dni będzie trwało tegoroczne święto miasta.


Dni Chojnic w tym roku potrwają aż trzy dni.   |  fot. (olo)

Jak zapewnia Roman Guzelak, prezes Promocji Regionu Chojnickiego, wszystkie sprawy techniczne w związku z Dniami Chojnic zostały już dopięte. Trwają ostatnie rozmowy np. co do występów chojnickich zespołów w niedzielę. – Troszkę jestem zaskoczony oczekiwaniami finansowymi jednego z zespołów z Chojnic, ale to są rozmowy handlowe i myślę, że się porozumiemy – mówi.

Dopięte są już za to gwiazdy Dni Chojnic. W piątek 23 czerwca zagrają Elektryczne Gitary z Kubą Sienkiewiczem. Dzień później wystąpi Patrycja Markowska, a w niedzielę tenor Andrzej Kubacki.  Na Dni Chojnic urząd przeznaczył 100 tys. zł. – Myślę, że ok. 30-40 tysięcy zł będziemy musieli jeszcze dołożyć, ale to już zadanie naszej spółki, by te pieniądze znaleźć. Rozmawiamy ze sponsorami i mamy zapewnienia, że tak się stanie – mówi Roman Guzelak.

Oprócz wspomnianych już występów gwiazd nie zabraknie „żelaznych” punktów Dni Chojnic – powitania gości, intronizacji Króla Kurkowego, występów młodzieży ze szkół, jarmarku. – Te wydarzenia na stałe już się wpisały w Dni Chojnic – mówi Guzelak.

W piątek będzie też akcent naukowy, za sprawą Chojnickiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk odbędzie się w ratuszu naukowa sesja o chojnickich regionalistach. Wystąpią lokalni prelegenci.

Tekst i fot. (olo)

Jakie imprezy w najbliższym czasie
odbędą się w gm. Czersk?


Otrzymaliśmy zestawienie imprez – do końca lipca – publikujemy poniżej:

27.05.2017 - obchody 25-lecia partnerstwa miast Czersk – Boizenburg / Elbe: ZOBACZ TUTAJ (PROGRAM)

16.06.2017 Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych "Trzy kolory" - w programie : występy artystyczne i pokaz twórczości uczestników WTZ, pokaz iluzjonisty, szczudlarze, koncert skrzypcowy Tomasza Dolskiego.

26.06. Czerskie Święto Krwiodawstwa

01.07.2017 r. - II Czerski Festiwal Swojskich Smaków, II Czerskie Dyktando, planowany jest historyczny pokaz mody, koncert finałowy "Zostań Gwiazdą" oraz  koncert Michała Grobelnego

08.07.2017 r. Święto Pstrąga w Wojtalu - koncert Cleo , Extazy, muzyka włoska oraz kabaret Rancho, stoiska gastronomiczne

22.07.2017 Super Drwal


(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.