17-05-17
Gm. Czersk. Jakie formalności trzeba spełnić przy stawianiu pomostu?
Z Jeziora Ostrowite usuwane
są elementy zagrażające kąpiącym


Jeden z naszych czytelników informuje, że z Jeziora Ostrowite w gm. Czersk usuwane są miejsca przeznaczone do cumowania sprzętu wodnego.  Pojawiają się również pytania o formalności jakie muszą spełnić osoby, które stawiają pomosty przy linii brzegowej akwenu.

- Jako właściciel terenu (Jezioro Ostrowite) gmina sukcesywnie sprząta akwen z różnych elementów zagrażających kąpiącym się tam osobom. Usuwamy wbite pale, opony, w miarę możliwości elementy betonowe znajdujące się blisko brzegu. Pomosty, dla których nie można ustalić właścicieli, a stanowią zagrożenie, również będą rozbierane. Na wykonanie pomostu potrzebna jest zgoda burmistrza oraz pozwolenie wodno-prawne wydawane przez starostę. Gmina Czersk, tak jak w latach poprzednich, nie pobiera opłat z tytułu dzierżawy za postawione pomosty - mówi wiceburmistrz Mateusz Rydzkowski.

(red)

Usunięte zostały m.in. elementy widoczne na zdjęciach, które przysłał wiceburmistrz Mateusz Rydzkowski – publikujemy poniżej:
Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.