18-05-17
Powiat chojnicki. Ogłoszono już Ogólnopolski Konkurs Poetycki Jednego Wiersza. Termin nadsyłania prac upływa 31 maja
Zbliża się kolejna Noc Poetów

5 sierpnia odbędzie się po raz 23 Chojnicka Noc Poetów. Początek zaplanowano na godz. 18.00. – Mamy wszystko dograne. Rozmawiamy jeszcze tylko z artystami – mówi Zbigniew Buława z referatu kultury i sportu.


Noc Poetów co roku przyciąga do fosy wielu mieszkańców.   |  fot. (arch)

Ogłoszono już Ogólnopolski Konkurs Poetycki Jednego Wiersza. Termin nadsyłania prac upływa 31 maja, a rozstrzygnięcie nastąpi właśnie podczas Chojnickiej Nocy Poetów. Rozpocznie się ona o godz. 18.00 i potrwa może do 1.00 może dłużej.


- Współczuję widzom niewygodnych ławek, ale jednocześnie jestem pełen podziwu, że tyle godzin na nich wytrzymują – mówi Zbigniew Buława, organizator Chojnickiej Nocy Poetów. - Mamy już dograne wszystkie tematy, oprócz aktorów i poetów. Z nimi jeszcze rozmawiamy i czekamy.

Zdaniem Zbigniewa Buławy najważniejszy punkt, to by na Noc Poetów przyjechali artyści reprezentujący już wysoki poziom, a najlepiej, by do tego byli znani, bo wtedy jest to gwarancją wielkiego zainteresowania. Stąd też jego opór, by mimo sugestii np. radnych, na Nocy Poetów występowali miejscowi poeci.

- Dlaczego nie możemy zaprosić rodzimych poetów, by mogli wystąpić przed tymi głównymi bohaterami. Przecież możemy się nimi pochwalić – mówi przewodnicząca komisji kultury i sportu Maria Błoniarz Górna. I ona, i inni radni, mają na myśli chociażby laureatów Kwietniowych Spotkań z Poezją.

Buława przypomina, że na Nocy Poetów występowali już wcześniej chojniczanie, ale jego zdaniem, muszą oni gwarantować wysoko poziom, bo nie można czasowo wyciągać Nocy Poetów o kolejną godzinę czy dwie godziny występów.

(olo)


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.