19-05-17
Czersk. 25 maja, godz. 15.30
Majowe spotkanie Dyskusyjnego
Klubu Książki w Bibliotece Publicznej w Czersku

Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie DKK, które odbędzie się 25 maja 2017 roku (czwartek) o godz. 15.30 w Bibliotece Publicznej  w Czersku.


Rozmowa będzie toczyła się wokół książki „Sekretne życie pszczół” Sue Monk Kidd. Bohaterką książki jest Lily j, biała dziewczynka, która ma 14 lat, oschłego, agresywnego ojca i olbrzymie poczucie winy. Przed dziesięcioma laty przez przypadek zastrzeliła swoją matkę. Spokój pomagają jej odzyskać noszące imiona letnich miesięcy, czarnoskóre mieszkanki pewnej pasieki w Tiburon, gdzie Lily trafia, jadąc śladami mamy. Ale nawet ten niezwykły azyl, gdzie pszczoły wiodą swoje sekretne życie, nie chroni przed światem zewnętrznym. Najważniejsza jest wiara w siebie…
Zekranizowana z sukcesem niezwykła książka przetłumaczona na 36 języków, sprzedana w samych Stanach Zjednoczonych w nakładzie ponad 6 milionów egzemplarzy, opowiada o przerażającej codzienności stanów południowych Ameryki połowy lat sześćdziesiątych XX wieku, kiedy niewolnicy odzyskali już wolność, ale tylko na papierze.

Źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

Opiekun – moderator
Anna Brzezińska

 

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.