19-05-17
Czersk. Dyrektor MGOPS: Zebrane środki czystości będą wykorzystywane w celach edukacyjnych
Czytelniczka: Przecież obecnie w Polsce na dzieci otrzymuje się 500zł wsparcia od państwa. Ich opiekunowie mają więc pieniądze na zakup środków czystości

Jedna z naszych czytelniczek zauważa, że czerski MGOPS zamiast przystępować do akcji „Czysty Aniołek 2017” – zbiórka środków czystości dla dzieci ubogich – powinien raczej edukować ich opiekunów jak wydatkować środki z programu 500+.

- Przecież obecnie w Polsce na dzieci otrzymuje się 500zł wsparcia od państwa. Ich opiekunowie mają więc pieniądze na zakup środków czystości. Dla mnie nieporozumieniem jest w takiej sytuacji apelowanie do ludzi o przekazywanie szczoteczek do zębów czy pasty albo mydła, itp. Lepiej niech pracownicy pomocy społecznej edukują rodziny jak gospodarować pieniędzmi. Jeśli rodzice nie potrafią dobrze wydatkować otrzymanych środków, to niech MGOPS sam w formie rzeczowej przekazuje fundusze z programu 500+, bo jest taka możliwość - mówi czerszczanka.

- MGOPS w Czersku nie jest organizatorem akcji „Czysty Aniołek”. Przystąpiliśmy do akcji w bieżącym roku, tak jak w latach poprzednich. Zebrane środki czystości będą wykorzystywane w celach edukacyjnych, w konkretnych rodzinach. Na terenie gm. Czersk tylko jedna rodzina otrzymuje połowę świadczenia z programu 500+ w gotówce, pozostałą część w formie rzeczowej. Są jeszcze inne rodziny, którym się przyglądamy i jeśli będzie taka potrzeba, to zostanie również wprowadzone podobne rozwiązanie – mówi Sylwia Tomaszewska, dyrektor MGOPS w Czersku.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.