(Aktualizacja)
15-07-17
Czersk. Śladem naszych publikacji
Po ponad trzech miesiącach jest decyzja stróżów
prawa w sprawie parkowania policyjnego auta


Wracamy do sprawy parkowania nieoznakowanego pojazdu policji na skwerze przy ul. Kościuszki w Czersku. Do zdarzenia doszło 20 marca br.

Przypomnijmy nasz czytelnik pytał czy kierujący samochodem stróż prawa miał prawo parkować pojazd bez włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych w w/w miejscu (na zdjęciu poniżej). Pytał też m.in. w jaki sposób pojazd się tam znalazł, czy jechał po chodniku? Mężczyzna interweniował po tym jak jego żonę funkcjonariusze ukarali mandatem za przechodzenie przez ul. Kościuszki. Zobacz artykuł – TUTAJ.

Według prowadzącego sprawę policjanta z KPP w Człuchowie (materiały przekazała tej jednostce KWP w Gdańsku, po wyłączeniu się KPP w Chojnicach) kierujący pojazdem służbowym oplem jadąc po chodniku, parkując w miejscu, gdzie jest zakaz zatrzymywania, działał w stanie wyższej konieczności.

„W dniu 11 lipca 2017 r. zostało zakończone postępowanie. Sporządzono Wniosek o odstąpienie od kierowania wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających z przyczyn wyłączających ściganie, wymienionych w art. 5 par. 1 pkt. 2 kpow - art. 16 par. 1 kw stan wyższej konieczności”  - brzmi komunikat przygotowany przez podkom. Alicję Ceitel, p.o. Oficera Prasowego KPP w Człuchowie.

(red)
fot. nadesłane


(Aktualizacja)
16-07-17


- Chciałbym zasygnalizować, że miejsce parkowania policyjnego auta należy do mnie. Płacę podatki za grunt, więc oczekuję chociaż, aby zapytano mnie o zgodę, gdy stawia się tam auto. Zastanawia mnie również uzasadnienie odmowy skierowania wniosku o ukaranie. Tak naprawdę, w tym postanowieniu powinienem być stroną. Czy mamy stan wojenny, że mówi się o stanie wyższej konieczności?  – stawia otwarte pytanie Roman Lipski, właściciel działki.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.