10-08-17
Powiat chojnicki. Hodowla ukryta była wśród pól, z dala od zabudowań
ZLIKWIDOWANA UPRAWA KONOPI INDYJSKICH
W POWIECIE CHOJNICKIM

Policjanci z posterunku w Brusach zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich ukrytą wśród pól na terenie gminy Brusy. To kolejna tego typu akcja na terenie województwa pomorskiego w ostatnich dniach. Za przestępstwo polegające na nielegalnym uprawianiu konopi grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, a w przypadku uprawy mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela konopi – nawet do 8 lat.

Wczoraj (9.08) na terenie gminy Brusy funkcjonariusze znaleźli krzaki konopi indyjskich ustawione w doniczkach pomiędzy innymi wysokimi roślinami (na zdjęciach poniżej). Hodowla ukryta była wśród pól, z dala od zabudowań. Podobne tego typu uprawy zlikwidowane były w ostatnich dniach przez policjantów w innych powiatach naszego województwa.

Zaczęło się od ustaleń dzielnicowego z bruskiego posterunku, a w rezultacie policjanci znaleźli kilka krzaków ukrytych pomiędzy wysoką roślinnością wśród pól uprawnych. Na miejscu przeprowadzone zostały oględziny, a krzaki konopi zabezpieczyli kryminalni. Teraz poddane zostaną ocenie biegłych na zawartość THC, tj. tetrahydrokannaibnolu, czyli substancji psychoaktywnej.

Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 3 lat więzienia. Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat, a w przypadku ich znacznej ilości – nawet do lat 10 pozbawienia wolności.

KPP Chojnice

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.