12-08-17
Powiat chojnicki. Największe zniszczenia w Rytlu i okolicach - wkrótce zdjęcia
Strażacy dotarli do Suszka w gm. Czersk
2 osoby nie żyją, 21 jest rannych, trafiło
do szpitala, 150 ewakuowano


Po wielu godzinach strażacy dotarli do miejscowości Suszek w gm. Czersk, gdzie w wyniku nocnych nawałnic zginęło dwóch uczestników obozu harcerskiego. Służby ratunkowe ewakuowały z obozowiska ok. 150 osób, 21 osób rannych przetransportowano do szpitala.

Około 150 osób z obozu znalazło doraźne schronienie w szkole w Nowej Cerkwi, 20 pozostało na miejscu w Suszku.

Przypomnijmy, w nocnych nawałnicach w powiecie chojnickim zginęły 4 osoby - 2 w Suszku, po jednej w Konarzynach,  w miejscowości Swornegacie oraz w miejsowości Mylof - Zapora, na polu namiotowym.

Strażacy interweniują w wielu miejscach powiatu chojnickiego. Wciąż dużo gospodarstw nie ma prądu. Są też poszkodowani w wypadkach komunikacyjnych.

Najwięcej zniszczeń, jak informują czytelnicy, jest w Rytlu i jego okolicach. "W wyniku przejścia trąby powietrznej są domy bez dachów, nie ma lasu i pół cmentarza" - pisze czytelniczka.

Cmentarz uszkodzony jest również w Łęgu.

Więcej informacji wkrótce.

(red)Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.