12-08-17
Powiat chojnicki. Posiłki dla poszkodowanych, zakaz wstępu do lasu
W powiecie chojnickim zginęło pięć osób. Największe zniszczenia w Rytlu i okolicznych miejscowościach

Na terenie gm. Czersk najbardziej ucierpiał Rytel i okoliczne miejscowości (zdjęcia poniżej, w galerii). Przypomnijmy, w pobliskim Suszku zginęły 2 osoby, uczestniczki obozu harcerskiego, 13 i 14 – letnie dziewczęta (zginęły od obrażeń spowodowanych przez powalone drzewa). 21 harcerzy zostało rannych, przebywają w szpitalach.


W Zaporze – Mylof (gm. Czersk) na polu namiotowym zginął mężczyzna, też od obrażeń związanych z powalonym drzewem (pole namiotowe na zdjęciu).

W powiecie chojnickim w wyniku nawałnic zginęły jeszcze dwie osoby w Konarzynach (kobieta) i  miejscowości Swornegacie (mężczyzna).

W Rytlu co najmniej kilkanaście budynków ma uszkodzone lub zerwane dachy, las wokół tej miejscowości został doszczętnie zniszczony. Nadleśnictwo Czersk szacuje, że do zniszczenia lasu doszło na obszarze ok. kilku tysięcy hektarów. Wydano zakaz wstępu do lasu na terenie Nadleśnictwa Czersk.

Prędkość niszczycielskiego wiatru wynosiła ok. 130km/h.

Wiceburmistrz Grzegorz Klauza informuje, że osoby poszkodowane w nawałnicy mogą skorzystać z gorących posiłków, które będą wydawane w rytelskim ośrodku kultury – od godz. 14.00 (przez kilka godzin) w sobotę i niedzielę. Osobom poszkodowanym zostanie udzielona pomoc, od poniedziałku pracownicy socjalni mają dokonywać wstępnej ocen zniszczeń.

(red)

 

Komunikaty pogodowe:
http://pogodynka.pl/ostrzezenia

http://www.facebook.com/lowcyburz/

 

Komunikat prasowy ZHR nr 1/08/2017
http://www.zhr.pl/komunikat-prasowy-nr-1082017/#more-9429

 

Rozkaz Specjalny Druha Przewodniczącego
http://www.zhr.pl/rozkaz-specjalny-druha-przewodniczacego/


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.