26-08-17
KOMUNIKATY


Imprezy odwołane

Szanowni Państwo, ze względu na ogromne straty i szkody wyrządzone przez nawałnicę, informujemy, iż następujące imprezy: Pożegnanie lata w Czersku, Dożynki Gminne w Łęgu oraz Festyn Gocki w Odrach – zostają ODWOŁANE.


Zasiłek losowy

Uprzejmie informujemy, że dzieci i uczniowie poszkodowani w wyniku nawałnicy mogą uzyskać pomoc w ramach Rządowego programu pomocy dzieciom i uczniom w formie zasiłku losowego na cele edukacyjne, pomocy uczniom w formie wyjazdów terapeutyczno-edukacyjnych oraz pomocy dzieciom i uczniom w formie zajęć opiekuńczych i zajęć terapeutyczno-edukacyjnych w 2017 r.

Pomoc w formie jednorazowego zasiłku losowego skierowana jest do dzieci, które w roku szkolnym 2017/2018 będą chodziły do tzw. zerówki i do wszystkich uczniów z wyłączeniem uczniów szkół dla dorosłych.

Kwota zasiłku uzależniona jest od wysokości zasiłku celowego, który otrzymali już rodzice ucznia z pomocy społecznej. Wysokość zasiłku losowego dla jednego dziecka lub ucznia wynosi:

a) 500 zł – w przypadku przyznania rodzinie dziecka lub ucznia zasiłku celowego na podst. art. 40 ustawy o pomocy społecznej w wysokości do 3 tyś. zł.

b) 1000 zł – w przypadku przyznania rodzinie dziecka lub ucznia zasiłku celowego w wysokości powyżej 3 tyś. zł.

Wnioski o przyznanie zasiłku losowego można składać w Urzędzie Miejskim w Czersku terminie do dnia 23 września 2017 r.

Wzór wniosku o zasiłek losowy


Spotkanie dot. współpracy z poszkodowanymi właścicielami lasów prywatnych

W imieniu Wicemarszałka Województwa Pomorskiego Pana Krzysztofa Trawickiego, zapraszam na spotkanie z udziałem przedstawicieli International Paper Sp. z o.o. w Kwidzynie oraz przedstawicieli RDLP dotyczące możliwości współpracy z poszkodowanymi właścicielami lasów prywatnych (udzielenia wsparcia), w zakresie usuwania i zagospodarowania drewna z wiatrołomów, powstałych w wyniku nawałnic, które przeszły w dniach 11/12 sierpnia br. przez obszar województwa pomorskiego).

Spotkanie odbędzie się w dniu 29 sierpnia br. (wtorek) o godzinie 14.00, w Kinie Remus w Kościerzynie, ul. 3 Maja 9, w sali im. Lubomira Szopińskiego.

Tadeusz Styn
Zastępca Dyrektora
Departamentu Środowiska i Rolnictwa
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

 

UM Czersk

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.