11-09-17
Gm. Czersk. „Taka postawa może być wzorem do naśladowania”
Zbigniew Krzoska: Sołtys Rytla powinien
zostać odznaczony

Sołtys Gutowca Zbigniew Krzoska na dzisiejszej (11.09) naradzie sołtysów i przewodniczących osiedli, która odbyła się w Urzędzie Miejskim w Czersku apelował do władz gminy, aby wystąpiły z wnioskiem, nawet do Prezydenta RP, o odznaczenie sołtysa Rytla Łukasza Ossowskiego.


- Na dzisiejszej naradzie zwróciłem się do obecnego na sali przedstawiciela władz gminy Czersk – wiceburmistrza Mateusza Rydzkowskiego, aby wystąpiono z wnioskiem  o odznaczenie sołtysa Rytla Łukasza Ossowskiego. Wiem ile pracy i zaangażowania wkładał sołtys w organizowanie akcji niesienia pomocy i sprzątania sołectwa Rytel po nawałnicy. Jestem przekonany, że powinien być uhonorowany nie tylko przez władze naszej gminy, ale nawet przez Prezydenta RP, bo jego działalność – koordynacja napływającej pomocy – dotyczyła wielu gmin i sołectw. Taka postawa może być wzorem do naśladowania – mówi sołtys Zbigniew Krzoska.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.