1-10-14
Czersk. Prezes: Sprawa gruntownej naprawy wodociągu jest w toku
Awaria wodociągu. Mieszkańcy: Niech zrobią raz
a dobrze. Po co łatają go jak dętkę?


Od rana pracownicy ZUK-u usuwają awarię wodociągu, który biegnie pod ulicą Gen. Andersa w Czersku. Mieszkańcy całego osiedla(Gen. Hallera, Andersa, Maczka) są pozbawieni bieżącej wody. Ludzie mają już dość łatania skorodowanej, żeliwnej rury.

- Dwa tygodnie temu rura pękła dosłownie 30 metrów od dzisiejszego miejsca awarii. Czy nie potrafią wymienić skorodowanego wodociągu?! Niech zrobią raz a dobrze. Po co łatają go jak dętkę – mówią wzburzeniu mieszkańcy.

Usuwanie awarii potrwa co najmniej do godzin popołudniowych. Na osiedlu (ul. Gen. Andersa) podstawiono zbiornik z wodą pitną.
 
- Sprawa gruntownej naprawy wodociągu jest w toku. Porosiłem prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Chojnicach o spotkanie w celu zaplanowania inwestycji. Trzeba sprawdzić czy ten fragment wodociągu należy do Spółdzielni czy do naszej spółki. Dopiero wtedy ustalimy zasady realizacji zadania – mówi Paweł Garbacki, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Czersku.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.