25-09-17
Czersk. Dwa przypadki w Czersku
Włamują się do domów, gdy domownicy śpią...

Na terenie województwa pomorskiego grasuje grupa złodziei włamująca się do budynków mieszkalnych, w których znajdują się domownicy. Do zdarzeń dochodzi w nocy, gdy właściciele nieruchomości śpią w swoich domach.

Również w Czersku policja odnotowała dwa takie przypadki. Kilkanaście dni temu włamano się do dwóch domów, w każdym znajdowali się domownicy. Z jednego budynku, z torebki pozostawionej na parterze, skradziono 500 zł, w drugim przypadku złodziejom nie udało się nic zabrać.

Przestępcy rozwiercają klamki w oknach lub drzwiach prowadzących na taras, przez które dostają się do pomieszczeń na parterze plądrując pokoje, przy okazji zabierając cenne rzeczy. Policjanci podpowiadają, że można w prosty sposób zniechęcić złodziei instalując na futrynach okien lub drzwi specjalne brzęczyki – urządzenia alarmowe, które po sforsowaniu okna lub drzwi wydają głośny dźwięk (urządzenie kosztuje kilkadziesiąt złotych).

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Czersku prowadzą czynności, które mają na celu ustalić sprawców włamań sprzed kilkunastu dni.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.