26-09-17
Czersk. Udało się wypracować dla Czerska pomyślną decyzję
Pozostaje stacjonarny punkt, gdzie sprawowana
jest w Czersku opieka nocna i świąteczna 


Leszek Bonna, dyrektor chojnickiego szpitala informuje, że udało się pozostawić w Czersku nocną i świąteczną opiekę zdrowotną sprawowaną w stacjonarnym punkcie przy ul. Leśnej (budynek należący do ZUK).

Przypomnijmy, pomoc medyczną w tym miejscu będzie można otrzymać nadal od poniedziałku do piątku w godz.18.00 – 8.00 oraz w soboty, niedziele i święta przez całą dobę. Usługi medyczne świadczy prywatny podwykonawca kontraktu, który z Narodowym Funduszem Zdrowia podpisał chojnicki szpital.  W ubiegłym tygodniu dyrektor chojnickiego szpitala wyjaśniał, że z nowymi przepisami, które zaczną obowiązywać od 1 października br. (sieć szpitali) zabezpieczono finansowanie udzielania świadczeń w ramach opieki nocnej i świątecznej tylko dla jednego punktu - w Chojnicach (zobacz artykuł).

Zgodnie z zapowiedzią Leszek Bonna udał się wczoraj (25.09) do Gdańska na negocjacje. Pomimo wcześniejszych zawirowań udało się wypracować dla Czerska pomyślną decyzję – punkt w tej miejscowości zostaje. Zatem od 1 października zasady funkcjonowania opieki nocnej i świątecznej w Czersku nie mają ulec zmianie. Dodajmy, że od przyszłego miesiąca z w/w punktu będą korzystać również mieszkańcy gm. Czarna Woda, zamiast gm. Karsin.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.