3-10-14
Gm. Czersk. 33 osoby oddały krew
14,2  LITRÓW KRWI NA OTWARCIE 6 SEZONU
KRWIODAWSTWA W ZSP W MALACHINIE

30 września 2014r. odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie pierwsza w tym roku szkolnym ,a od 2008 roku już 25 akcja krwiodawstwa.

Już od 6 lat do szkoły przyjeżdżają  pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Pobór krwi odbywa się w przygotowanych na potrzeby akcji salach lekcyjnych lub w mobilnym punkcie  poboru krwi ( tzw. krwiobusie).

Chęć oddania krwi, 30 września, zgłosiło 40 osób, z czego 33 (w tym 5 nauczycieli) udało się tę krew oddać – w sumie 14, 20 litra krwi. Po badaniach lekarskich okazało się, że 7 osób wydawałoby się z powodu np. niegroźnego kataru, tego dnia nie może oddać krwi – tak wysokie wymagania zdrowotne muszą spełniać dawcy krwi.

I tym razem mogliśmy liczyć na wsparcie naszej akcji  ze strony p. Lucyny i Mirosława Mausolf ze sklepu ABC, p. Romana Sijki  z Hotelu Roal i p. Sławomira Ossowskiego z firmy SKIBA. Z produktów przez nich podarowanych uczniowie klasy IV Technikum przygotowali dla krwiodawców pyszne kanapki.   

W szkolnych akacjach krwiodawstwa, licząc od 2008r, uczniowie, absolwenci, nauczyciele oraz zaprzyjaźnione z ZSP w Malachinie osoby oddały już ponad  404 litry krwi!

Koordynatorem akcji krwiodawstwa w roku szkolnym 2014/2014, jest p. Kamila Cierzan-Czapiewskiej (z udziałem p. Piotra Kosobuckiego). 

Sponsorom dziękujemy za  wsparcie akcji, a tym którzy oddali swoją krew, dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy na  kolejne  „krwiodawstwa”  24 lutego i 21 kwietnia 2015r

W  listopadzie tego roku planujemy akcję „DZIEŃ DLA ZDROWIA”!   O szczegółach  i terminie powiadomimy niebawem.

mat. Elwira Bieszke-Binnebesel dyrektor ZSP w Malachinie
fot. Kamila Cierzan-Czapiewska

 

 

 

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.