10-10-17
Czersk.  Borowiak – Szczypiorniak 18:21 (10:11)
Przegrana po walce..

W swoim drugim występie w ramach tegorocznych rozgrywek o mistrzostwo II ligi, szczypiorniści Borowiaka Czersk ulegli Szczypiorniakowi Olsztyn 18:21 (10:11).

Początek meczu był bardzo wyrównany. Jeszcze w 15 minucie na tablicy wyników widniał remis 5:5. Od tego czasu zarysowała się przewaga gości, którzy odskoczyli miejscowym na 5:8 (20 min.) i 7:11 (26 min.). Dzielnie walczący Borowiak zdołał zmniejszyć straty i do przerwy przegrywał już tylko 10:11.

W drugą część spotkania lepiej weszli przyjezdni, którzy w 34 minucie prowadzili 13:10. Nieźle grający czerszczanie walczyli jak mogli, by dojść rywali. W 55 minucie stanęli przed szansą na wyrównanie. Niestety, rozgrywający bardzo dobre zawody Błażej Pstrąg przestrzelił rzut karny i zamiast remisu, chwilę później goście odskoczyli na dwie bramki. Końcówka meczu przebiegała już pod kontrolą olsztynian, którzy ostatecznie zwyciężyli 21:18.

Wynik spotkania odzwierciedla obecne możliwości Borowiaka. Przeciwnik, przy odrobinie lepszej skuteczności, był w zasięgu gospodarzy. Znakomitą dyspozycją popisują się na początku sezonu nasi bramkarze. W pierwszym meczu, przeciwko Jeziorakowi bardzo dobrze spisywał się debiutujący na parkietach II ligi, 15–letni Grzegorz Czapiewski. W meczu ze Szczypiorniakiem niesamowitymi paradami bramkarskimi popisywał się z kolei Kamil Klunder. Bardzo dobry debiut zaliczył w dniu wczorajszym kolejny młodzieżowiec Borowiaka – Bartłomiej Węckowski, autor dwóch bramek dla gospodarzy. Obrona funkcjonowała bez większych zarzutów. Jedyne, czego zabrakło, to więcej zimnej krwi pod bramką rywala.

Kolejne spotkanie Borowiak rozegra już w najbliższą sobotę w Toruniu, gdzie zmierzy się z tamtejszym AZS UMK.