10-10-17
Czersk. „Czekaliśmy .... czekaliśmy, długo czekaliśmy, bardzo długo czekaliśmy......., ale się opłaciło”
„Spełnienie marzeń” – można parkować

Osoby prowadzące sklepy przy ul. Królowej Jadwigi w Czersku (odcinek od skrzyżowania z ul. Dr Zielińskiego do ul. Cmentarnej) domagały się uregulowania kwestii parkowania swoich pojazdów na czas rozładunku towaru, który dostarczają do placówek handlowych. Przypomnijmy, zarządca traktu (Powiat Chojnicki) miał zamontować pod znakiem zakazu zatrzymywania (B-36) tabliczkę o treści - „nie dotyczy zaopatrzenia”. W końcu udało się, tabliczka już jest we wskazanym miejscu.

 - W poniedziałek (9.10 - przyp. red.), gdy zobaczyłem pod znakiem tabliczkę: „Nie dotyczy zaopatrzenia” pomyślałem – „spełnienie marzeń”, dla niektórych to może wydawać się dość dziwne, ale po tak długim czasie i po zaangażowaniu w tę sprawę tak wielu ludzi, trudno tak nie pomyśleć. Chcę wspomnieć, że od dłuższego czasu staraliśmy się, aby umożliwiono nam spokojny rozładunek towarów do naszych sklepów, lecz trwało to blisko rok zanim cokolwiek ruszyło. Sprawę tę postanowiła "pilotować" pani radna powiatowa Teresa Kropidłowska składając na sesji interpelacje (niejednokrotnie) i od marca 2017 roku, zauważono nas i nasz problem. Chcemy wspomnieć, że do postępu w sprawie przyczynił się  artykuł w portalu wizjalokana.pl z dnia 20/ 03 2017 r. (artykuł - tutaj), co zaowocowało spotkaniem w dniu 24/03 2017z zarządcą drogi jak i z innymi instytucjami (artykuł – tutaj), które mniej czy więcej były w tę sprawę zaangażowane. I od tego czasu już tylko czekaliśmy .... czekaliśmy, długo czekaliśmy, bardzo długo czekaliśmy......., ale się opłaciło. Słyszeliśmy wczoraj rozmowy ludzi, tutaj podam cytaty:  „jeśli tak błahe sprawy trwają tak długo, to co z poważniejszymi sprawami?”, ktoś inny żartował: „daleko jest oddalony Czersk od Powiatu, to i nie ma się co dziwić".  W tym miejscu jeszcze raz chcemy podziękować pani radnej powiatowej Teresie Kropidłowskiej oraz portalowi wizjalokalna.pl jak również innym ludziom, którzy nas wspierali. Dziękujemy – napisał w liście do redakcji Jarosław Babiński, mieszkaniec gm. Czersk, przesyłając zdjęcie wspomnianego znaku i tabliczki (poniżej).

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.