12-10-17
Powiat chojnicki. W Chojnicach, Czersku i Brusach dzielnicowi potwierdzili kolejne sygnały zaznaczane na mapie
Dzielnicowi sprawdzają miejsca wskazane
przez mieszkańców

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie pomorskim funkcjonuje już od ponad 15 miesięcy. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem wśród obywateli powiatu chojnickiego. Jest to narzędzie, które szybko i czytelnie pozwala wskazać zaobserwowany problem związany z bezpieczeństwem. Taki rodzaj współdziałania przynosi pożądane efekty. W Chojnicach, Czersku i Brusach dzielnicowi potwierdzili kolejne sygnały, które trafiły od mieszkańców do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Od ponad piętnastu miesięcy na terenie województwa pomorskiego funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu chojnickiego. Każdego kolejnego dnia policjanci potwierdzają napływające sygnały od zaangażowanego społeczeństwa. Wśród możliwych do oznaczenia problemów występują nie tylko te w ruchu drogowym, czy dotyczące wykroczeń uciążliwych społecznie, ale też szereg innych zdarzeń, które negatywnie wpływają na poczucie naszego bezpieczeństwa. Każde zgłoszenie naniesione na Mapie Zagrożeń jest szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Te potwierdzone mają dalszy ciąg i konsekwencje przewidziane prawem.

Ostatnio dzielnicowi z powiatu chojnickiego podjęli czynności zmierzające do ustalenia czy w ich rejonach służbowych dochodzi do spożywania alkoholu, wybryków chuligańskich, zakłócenia porządku. Sygnały te otrzymali od mieszkańców poprzez wskazanie ich w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Współpraca policji i społeczności lokalnej w tym zakresie skutkowała podejmowanymi interwencjami i niejednokrotnie kończyła się nakładaniem mandatów na sprawców najbardziej uciążliwych wykroczeń.

W ostatnim czasie policjanci w swoich dzielnicach  podjęli kilkadziesiąt interwencji, ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń z czego większości przypadków zakończyło się nałożeniem mandatów karnych. Funkcjonariusze skontrolowali też  miejsca wskazane przez mieszkańców na mapie, które zostały już uznane za wyeliminowane, aby zapobiec ponownemu pojawieniu się zagrożenia we wskazywanym wcześniej miejscu.

Przedmiotowe działania są i będą realizowane cyklicznie w celu wyeliminowania zagrożeń odnotowanych poprzez interaktywną stronę internetową oraz aplikację w telefonie. Dzięki takim działaniom przedstawiciele prawa mają  możliwość podniesienia  bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

Policjanci przypominają, że narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpi zgłoszenia alarmowego. W przypadku pilnej potrzeby pomocy należy dzwonić na numer alarmowy 997. Zachęcamy do korzystania z aplikacji! Pamiętaj, Ty też możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo!

KPP Chojnice

 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - TUTAJMateriały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.