25-10-17
Czersk. Relacja
Ślubowanie I klas w „Dwójce” 

Dnia 20 października 2017 r. o godzinie 16.00 , w Hali Sportowej im. Romana Bruskiego, odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku.

W obecności licznie przybyłych z tej okazji rodziców pasowano na uczniów 66 pierwszoklasistów. Wszystkich zebranych,  w tym wyjątkowym dniu, powitała pani dyrektor Ewa Wrycza. Podniosły moment ślubowania i obrzęd pasowania poprzedzała część artystyczna, do której najmłodsi przygotowywali się od początku roku szkolnego.


Część artystyczną poprowadziły uczennice z Samorządu Uczniowskiego, które powitały pierwszoklasistów w Akademii Odkrywców i zaprosiły ich do wspólnej podróży po czterech krainach. Z każdej podróży uczniowie mogli coś ze sobą przywieźć. Za piękny śpiew zostali nagrodzeni kluczem wiolinowym, za systematyczną i wytrwałą pracę otrzymali pszczołę, znajomość przepisów ruchu drogowego nagrodzono lizakiem policjanta, a umiejętność poszanowania innych - symbolem mądrości sową.

Po części artystycznej nastąpił długo oczekiwany moment ślubowania oraz obrzęd pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II. Rodzice mieli okazję zrobić pamiątkowe zdjęcia swoim pociechom. W dalszej części uroczystości pierwszoklasiści wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach sportowych. Rodzice dopingowali swoim pociechom w zmaganiach sportowych oraz mieli czas na wspólne rozmowy przy kawie  i słodkim poczęstunku.

Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni i z emocjami na twarzach wychodzili do swoich domów. Po długiej przerwie pierwszy rocznik naszych najmłodszych uczniów został włączony w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku. 

H. W. 

 

GALERIA ZDJĘĆ - TUTAJ
(Hala Sportowa w Czersku)


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.