26-10-17
Czersk. „Skłaniam się ku temu, aby ponownie wystartować”
Benedykt Adamczyk stracił mandat radnego

Benedykt Adamczyk stracił mandat radnego. Naczelny Sąd Administracyjny oddalił dziś (26.10) po południu skargę kasacyjną Benedykta Adamczyka na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Przypomnijmy, wcześniej WSA oddalił skargę radnego na zarządzenie zastępcze Wojewody Pomorskiego, który stwierdził wygaśnięcie jego mandatu.

Przesłanką do wygaśnięcia mandatu było według wojewody prowadzenie przez radnego działalności gospodarczej (działalność rolnicza) z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy Czersk, tj. gruntów położonych na terenie wsi Mokre (dzierżawa – pow. 4,5ha).

Teraz Komisarz Wyborczy w Słupsku zdecyduje o terminie ewentualnych wyborów uzupełniających w okręgu nr 7 w gm. Czersk, tj. w sołectwie Malachin i Mokre.  

- Nie będę komentował decyzji NSA – mówi Benedykt Adamczyk. – Przypomnę, że stawka na dzierżawę gminnego gruntu była ustalona od dawna, nie było więc mowy o jakichkolwiek preferencjach. Dodam tylko, że wcześniej jeden z rolników z sołectwa Mokre będąc radnym dzierżawił gminny grunt. Wtedy nikt nie miał do niego pretensji. Jeżeli będą ogłoszone wybory uzupełniające to skłaniam się ku temu, aby ponownie wystartować. Uważam, że powinienem pełnić funkcję przez całą kadencję, tj. cztery lata – mówi Benedykt Adamczyk z Widzimy Gminę Inaczej, koalicyjnego ugrupowania rządzącego gminą Czersk, z którego wystartowała w wyborach również  burmistrz Jolanta Fierek.

Przypomnijmy, w klubie WGI będzie teraz sześciu radnych, którzy znajdują się w koalicji z trzema radnymi startującymi w wyborach z Porozumienia Czerskiego. Stworzona koalicja nie ma większości w Radzie Miejskiej.

(red)

Treść zarządzenia zastępczego wojewody pomorskiego w sprawie mandatu radnego Benedykta Adamczyka: TUTAJBenedykt Adamczyk stracił mandat radnego.

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.