11-11-17
Gm. Czersk. JEDEN Z MĘŻCZYZN TRAFIŁ DO ARESZTU NA TRZY MIESIĄCE
KRYMINALNI  Z CZERSKA ZATRZYMALI
SPRAWCÓW ROZBOJU W ŁUBNEJ


Zaledwie kilkanaście godzin potrzebowali policjanci z Komisariatu Policji w Czersku, aby zatrzymać osoby podejrzane o dokonanie rozboju na ekspedientce sklepu spożywczego w Łubnej (artykuł).

Zatrzymani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty popełnienia przestępstwa. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

W piątek (10.11) w godzinach przedpołudniowych kryminalni z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 31 lat podejrzewanych o dokonanie rozboju na ekspedientce sklepu spożywczego w Łubnej.  Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w czwartek (9.11) około godziny 17-tej. Tego dnia jeden ze sprawców wszedł do sklepu w Łubnej, gdzie początkowo chciał zakupić piwo, po czym nagle zażądał wydania pieniędzy, a kiedy ekspedientka z obawy o własne życie wskazała szufladę pod ladą, ten prysnął jej gazem w oczy, wyjął pieniądze ze sklepowej kasy i wybiegł ze sklepu, gdzie w aucie czekał na niego jego kompan.

Sprawą napadu na sprzedawcę sklepu natychmiast zajęli się policjanci z czerskiego komisariatu. Poczynione przez nich ustalenia i zebrany materiał operacyjny pozwoliły wytypować osoby podejrzewane o dokonanie tego przestępstwa. Do zatrzymań mieszkańców gminy Czersk doszło wczoraj na terenie dwóch powiatów. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi, gdzie spędzili noc. Ponadto okazało się, że 22-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Zatrzymani dzisiaj (11.11) przedpołudniem usłyszeli prokuratorskie zarzuty, jednemu z nich 22-letniemu mężczyźnie za popełnienie przestępstwa rozboju z użyciem środka obezwładniającego grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Decyzją sądu został wobec niego zastosowany środek zapobiegawczy w postaci  trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania. Drugi ze sprawców może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

KPP Chojnice

 

AKTUALIZACJA
13-11-17

Zdjęcia zatrzymanego (fot. KPP Chojnice):


 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.