13-11-17
Czersk. Za drugim razem zatrzymani prawo jazdy, pojazd trafił na strzeżony parking
Kierujący z Czerska w ciągu kilkunastu godzin dwukrotnie zatrzymany pod wpływem alkoholu

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku w sobotę dwukrotnie w ciągu kilkunastu godzin zatrzymali tego samego kierującego pod wpływem alkoholu. Za drugim razem samochód zabezpieczono i odholowano na policyjny parking. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat więzienia.

W minioną sobotę (11.11) około wpół do pierwszej w nocy policjanci patrolujący ul. Tucholską w Czersku podjęli interwencję wobec kierowcy mercedesa, którego jazda wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od 31-letniego mieszkańca Czerska alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie niemal 2 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że kierujący w chwili kontroli nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów wymaganych w trakcie kontroli. Po wykonaniu czynności mężczyznę zwolniono, a samochód przekazano trzeźwej osobie wskazanej przez kontrolowanego.

Po upływie kilkunastu godzin tj. około 13:00 na alei 1000-lecia policjanci ponownie zatrzymali do kontroli drogowej to samo auto. Okazało się, że i tym razem za kółkiem siedział ten sam mężczyzna. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie; wydmuchał prawie  pół promila alkoholu. Tym razem posiadał on przy sobie dokumenty. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a pojazd został zabezpieczony i odholowany na strzeżony parking.

Czerszczanin  odpowie teraz za dwukrotne kierowanie samochodem po pijanemu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, a także kierujący może utracić prawo jazdy na czas nie krótszy niż 3 lata.

KPP Chojnice


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.