14-11-17
Powiat chojnicki. Szkolenia będą odbywały się w kolejne wtorki o godzinie 13.00 do końca listopada
Od stycznia zmiany. Skarbówka zaprasza na szkolenia

Od stycznia płatnicy VAT zobowiązani będą do regularnego wysyłania elektronicznie deklaracji VAT oraz informacji o wystawionych i przyjętych do odliczenia fakturach tzw. Jednolitego Pliku Kontrolnego. Jeśli to was dotyczy, US zaprasza na szkolenia.


Kazimierz Woziński, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Chojnicach apeluje o zainteresowanie się zmianami.   |  fot. (olo)

- Od rozliczenia za miesiąc styczeń 2018 r. wszyscy czynni podatnicy podatku od towarów i usług będą zobowiązani do składania deklaracji VAT jedynie w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji E-deklaracje oraz do wysyłania do systemu informatycznego Ministerstwa Finansów informacji o wystawionych i przyjętych do odliczenia faktur VAT tzw. Jednolitych Plików Kontrolnych. W związku z tym zaplanowaliśmy szkolenia dla mikroprzedsiębiorstw pod hasłem „Wtorki z JPK” – informują w Urzędzie Skarbowym w Chojnicach.

Warto się tym zainteresować już teraz, gdyż jak informuje Kazimierz Woziński, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Chojnicach, aby złożyć takie deklaracje, trzeba mieć podpis kwalifikowany, który kosztuje ok. 200 zł rocznie lub trzeba założyć darmowy – w skarbówce lub ZUS - profil zaufany. Szkolenia będą odbywały się w kolejne wtorki o godzinie 13.00 do końca listopada w sali konferencyjnej (pokój nr 401)  Urzędu Skarbowego w Chojnicach.

- W związku z powyższym Naczelnik Urzędu Skarbowego w Chojnicach prosi o zapoznanie się z powyższymi obowiązkami i odpowiednie przygotowanie do ich realizacji poprzez np. instalację aplikacji, potwierdzenie profilu zaufanego podczas najbliższej wizyty w urzędzie skarbowym (box. 15 lub pokój nr 6) lub w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 52 3965 479, 52 3965478, 52 3965406 – informuje Elżbieta Skajewska, kierowniczka działu obsługi bezpośredniej US w Chojnicach.

Więcej informacji w materiale wideo (TUTAJ) lub w linku: http://www.mf.gov.pl/krajowa-administracja-skarbowa/dzialalnosc/jednolity-plik-kontrolny.

Tekst i fot. (olo)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.