22-1-14
Powiat chojnicki. Gościem specjalnym był premier Leszek Miller
Inauguracja kampanii komitetu SLD Lewica Razem

20 października czwórka kandydatów komitetu SLD Lewica Razem wzięła udział w inauguracji kampanii w naszym województwie. Gościem specjalnym był premier Leszek Miller, który w swoim wystąpieniu przed wyborami nie do zapomniał o naszym powiecie.

Powiatowe struktury reprezentowali: Czesław Behrendt, który kandyduje do Rady Miasta w okręgu 12, Wiesław Ćwik, który reprezentował Powiat Miasta Chojnice, Tomasz Śledzik, który jest „jedynką” w okręgu nr 2 oraz przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów i kandydat do RM w okręgu 19 - Radosław Behrendt. 

Cele jakie ma zamiar osiągnąć SLD w naszym województwie są spore. Chojnice na całe szczęście w tym „tłoku” wyglądają dość barwnie, gdyż do Rady Miasta Chojnice udało się zgłosić 16 kandydatów w tym 11 osób jest w wieku poniżej 30 lat. Dodatkowo udało się „zmontować” drużynę w gminie Brusy, która dzielnie ma walczyć o angaż w Radzie Gminy.  Największym atutem jest wystawienie kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych do Rady Powiatu.

Tegoroczne wybory mogą być bardzo zaskakujące. Wracamy do okręgów jednomandatowych, gdzie mogą dziać się bardzo ekscytujące, a zarazem niespodziewane sytuacje. Mamy też sporo komitetów wyborczych, które walczą o mandaty Rady Powiatu. SLD Chojnice mimo porażek w ostatnich wyborach jest gotowe do podjęcia równej i sprawiedliwej walki.

Po wczorajszym spotkaniu wiemy wiele. Najważniejszy jest człowiek. Jako Polska lewica jesteśmy wrażliwi na krzywdę ludzką i swoją kandydaturę traktujemy jako misję, a nie zdobywanie prestiżu, kontaktów czy pieniędzy. Czas, aby nasze miasto jak i powiat wybijało się ponad większość polskich miast i zasłużenie było nazywane „Bramą Pomorza”, a morze i nawet „Rajem Pomorza”.

Z przyczyn zawodowych w inauguracji nie mógł wziąć udziału przewodniczący SLD Chojnice: Jacek Kowalik.

Radosław Behrendt  

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.