22-1-14
Czersk. Na widok radiowozu nerwowo zareagował
ZATRZYMANI ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW

W ostatnim tygodniu policjanci z Czerska zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Obaj zostali wylegitymowani w centrum miasta przez służby patrolowe. 17. i 19-latek usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstwa. W myśl przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do trzech lat.

W miniony wtorek po godzinie 23.00 policjanci patrolujący centrum Czerska na ulicy Generała Maczka zwrócili uwagę na młodego mężczyznę, który na widok radiowozu nerwowo zareagował. Funkcjonariusze wylegitymowali go, a następnie przeszukali. W skarpetkach znaleźli cztery woreczki służące do porcjowania środków odurzających, a w portfelu mężczyzny woreczek z zawartością amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej aresztu. Funkcjonariusze przeszukali też jego mieszkanie, gdzie zabezpieczyli marihuanę. 15.10.2014r. dziewiętnastolatek usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających.

Do kolejnego zatrzymania doszło w piątek po północy na ulicy Dworcowej. Funkcjonariusze wylegitymowali 17-latka, który posiadał przy sobie substancje psychoaktywne . W kieszeni spodni mężczyzny policjanci znaleźli proszek, który zbadali testerem. Okazało się, że jest on na liście środków odurzających zakazanych przez polskie prawo. Tego samego dnia czerszczanin usłyszał zarzut posiadania substancji odurzających wbrew przepisom Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Grożą mu trzy lata pozbawienia wolności.

mat. KPP Chojnice

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.