5-12-17
Czersk. Następne zajęcia 13 stycznia
Liceum dla Dzieci „Licek” – spotkanie grudniowe

W sobotę, 2. 12. 2017 roku, odbyła się kolejna edycja Licka. W mikołajkowym nastroju najmłodsi uczniowie zgłębiali swoją wiedzę z chemii i języka polskiego.

Na zajęciach pt.: „Zabawy słowem” grupa starszaków stoczyła pasjonującą bitwę na słowa, dobierając je w odpowiednich kategoriach:  rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki i przysłówki. Następnie starszacy zamienili się w poszukiwaczy rymów, by za chwilę stać się rymotwórcami. Wykazali się kreatywnością w tworzeniu poetyckich dzieł.

Grupa maluszków skupiła się na wyrazach dotyczących innych kategorii: pojazdy, owoce, warzywa, ptaki, ssaki i kwiaty. Dzieci przygotowywały dzieła z naklejanych obrazków, własnoręcznie kolorowanych, by na końcu barwnie opowiedzieć  o swoich pracach.

Na zajęciach pt.: „Ciekawa chemia” dzieci „wyczarowały” mydełka, które w formie malutkich prezencików zabrały do domu dla swoich rodziców.”Licki” uczyły się symboli pierwiastków chemicznych grając w specjalne memory. Wszyscy pod opieką Mikołajów z klasy drugiej LO o profilu biologiczno – chemicznym robili chemiczne jojo, tęczę z cukierków, inicjowali wybuch chemicznego wulkanu. Na koniec wspólnie wyprodukowaliśmy  „pastę dla słonia” oraz obserwowaliśmy jak „lata” butelka.

Zabawa rozgrzała naszych milusińskich do tego stopnia, że w szatni po skończonym spotkaniu znaleźliśmy rękawiczki i czapkę :) Zguba czeka na właściciela w sekretariacie szkoły.

Następne zajęcia 13 stycznia. Do zobaczenia!

LO Czersk
fot. Małgorzata Skwirowska


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.