5-12-17
Gm. Czersk. Jeden z mężczyzn zaczął atakować i wyzywać mundurowych
Dwie osoby zatrzymane podczas policyjnej kontroli

Wczoraj (4.12) około 21:20 policjanci z Komisariatu Policji w Czersku podczas patrolu na jednej z ulic Łęga zauważyli pojazd z włączonym silnikiem stojący na poboczu. Samochód nie posiadał tablic rejestracyjnych. Mundurowi podjęli interwencję wobec osób, które znajdowały się w tym pojeździe. Mężczyźni na widok radiowozu wyłączyli auto. Po podejściu do samochodu okazało się, że za kierownicą nie ma kierowcy, a od mężczyzn siedzących w aucie czuć wyraźny zapach alkoholu. Dwaj koledzy nie chcieli wskazać kto kierował tym samochodem.

W międzyczasie do policjantów podeszła mieszkanka Łęga, która poinformowała stróżów prawa, że chwilę wcześniej ten pojazd uderzył w ogrodzenie jej posesji. Policjanci wiedząc, że miejsce postoju obejmuje monitoring, przejrzeli dokładnie zarejestrowane nagranie. Po przeanalizowaniu zapisu monitoringu, nie było już wątpliwości, kto kierował.

Policjanci przebadali 27-letniego mieszkańca gminy Czersk na zawartość alkoholu, alkomat wskazał u niego ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Mężczyzna w trakcie interwencji nakłaniał swojego kompana z auta do przyjęcia winy na siebie, był pobudzony i używał słów wulgarnych w obecności policjantów. Podczas kontroli okazało się też, że kierowca posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, kontrolowane auto nie posiadało aktualnych badań technicznych, a dodatkowo pojazd był zaparkowany w miejscu niedozwolonym. 27-latek został zatrzymany.

W trakcie czynności, kiedy policjanci informowali mężczyznę o przyczynach zatrzymania, wtedy do „akcji” wkroczył inny mężczyzna, świadek interwencji. Informacja o zatrzymaniu znajomego najwidoczniej na tyle go wzburzyła, że zaczął atakować i wyzywać mundurowych, tym  samym ich znieważając. Policjanci byli zmuszeni użyć środków przymusu bezpośredniego, obezwładniając napastnika. I tym sposobem 34-latek podzielił los swojego znajomego i także został zatrzymany. Obaj trafili do policyjnego aresztu, a auto zostało zabezpieczone na parkingu strzeżonym.

Najprawdopodobniej jutro dwaj mieszkańcy gminy Czersk zostaną przesłuchani. 27-latkowi zostaną przedstawione zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości wbrew orzeczonemu zakazowi sądowemu oraz odpowie on za popełnione wykroczenia, a agresywny 34-latek odpowie za naruszenie nietykalności oraz znieważenie policjantów.

Obaj zatrzymani za popełnione przestępstwa i wykroczenia odpowiedzą przed sądem. 27 i 34-latkowi grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Chojnice


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.