6-12-17
Czersk. Każde dziecko miało szansę wyszeptania Mikołajowi na ucho wymarzonych prezentów, jakie chciałoby otrzymać
Przystanek św. Mikołaja

W czwartek 30 listopada 2017 r. trzy najstarsze grupy z Niepublicznego Przedszkola Anioła Stróża w Czersku wyruszyły autokarem w magiczną podróż do niewielkiej, malowniczo położonej wioski niedaleko Trójmiasta. Drzewina, bo o niej mowa, została wybrana jako siedziba przez św. Mikołaja. Dzieci przez całą drogę były bardzo podekscytowane z wrażenia również dopisywał im niesamowity apetyt.

Po półtorej godzinie dojechaliśmy na miejsce. Zjedliśmy śniadanko i już za chwilkę pojawił się pierwszy elf, który zaprosił nas do zwiedzania.

Na początku obejrzeliśmy „Żywą szopkę”, gdzie zamieszkiwał osiołek o wdzięcznym imieniu Gucio, kózka oraz dwie owieczki. Następnie udaliśmy się do niezwykłego namiotu, aby poznać kolejnego elfa, a także dowiedzieć się kilku ciekawostek dotyczących Mikołaja. Otrzymaliśmy od gospodarzy przepyszny, rozgrzewający napój, dzięki któremu zrobiło nam się cieplej w brzuszku oraz na serduszku.

Kolejną atrakcją przyszedł czas na prezentację – na Świątecznej Scenie – filmu, dotyczącego sposobu tworzenia bombek. Po obejrzeniu udaliśmy się na warsztaty zdobienia bombek i stroików świątecznych. Każdy przedszkolak miał możliwość upiększenia swojej bombki według własnego uznania a także skomponowania stroika świątecznego.

Na koniec czekała nas największa niespodzianka, a mianowicie wizyta w Biurze Świętego Mikołaja. Każde dziecko miało szansę wyszeptania Mikołajowi na ucho wymarzonych prezentów, jakie chciałoby otrzymać.

Tym miłym akcentem zakończyliśmy naszą przygodę na „‘Przystanku św. Mikołaja ”. Z bagażem wspaniałych doświadczeń i niezapomnianych doznań zjedliśmy obiad, po którym udaliśmy się do autokaru, a następnie do domku. Tego wyjazdu nigdy nie zapomnimy.

Dziękujemy ! ! !

Niepubliczne Przedszkole Anioła Stróża w Czersku

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.