7-1-17
Powiat chojnicki. Policjanci w Krojantach zauważyli iveco
Pijany kierowca ciężarówki staranował znaki
w Łęgu i uciekł...

Wczoraj  (6.12) około 18:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Łąg. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu, zjechał na środek drogi, staranował znaki stojące na wysepce w centrum wsi i ucieka ciężarowym iveco w stronę Chojnic.

Natychmiast na wskazana trasę (droga krajowa 22) zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy w miejscowości Krojanty zauważyli opisywanego tira i zatrzymali to auto do kontroli. Zaraz po otworzeniu drzwi auta policjanci poczuli od mężczyzny wyraźny zapach alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że sprawca był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwemu 55-latkowi prawo jazdy.

W najbliższym czasie mieszkaniec Piły usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a także odpowie za spowodowanie kolizji drogowej.

Policja apeluje nie tylko do osób wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu, a także do świadków takich zdarzeń. Pamiętaj – pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie!!! Od tego, czy zareagujesz, może zależeć czyjeś życie. Nigdy nie przymykaj oka na niebezpieczne sytuacje na drodze.

KPP Chojnice

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.