16-12-17
Czersk. Książki można nabyć w czerskim  CIT
Spotkanie autorskie z Wiesławem Błachem

Wczoraj (15.12) w piątkowe popołudnie w Centrum Informacji Turystycznej odbyło się spotkanie autorskie z Wiesławem Błachem.

Pan Wiesław jest z zawodu nauczycielem historii w szkole w Malachinie, ale od najmłodszych lat miał zamiłowanie do pisania wierszy. Po wielu latach pisania postanowił je wydać i skontaktował się z wydawnictwami, które początkowo nie były skłonne do współpracy z nim. Jednak ku zdziwieniu jedno z wydawnictw zaproponowało mu napisanie książki dla dzieci o zwierzętach. Pierwsza z nich „Co warto wiedzieć o zwierzętach” rozeszła się jak „świeże bułeczki”. Dlatego też powstały dwie kolejne pozycje „Najpiękniejsze zwierzęta świata” i „Najgroźniejsze zwierzęta świata”.

Książki te to zbiór krótkich wierszyków, z których każdy poświęcony jest ciekawemu gatunkowi zwierzęcia. Wierszyki mają walor edukacyjny, podają ciekawostki, fakty, interesujące informacje o zwierzętach, które są w nich prezentowane. Oprócz zdjęć książeczka pełna jest też wesołych rysunków, niezwykle barwna, dopracowana estetycznie i przyciągająca oko. Najmłodsi uczestnicy spotkania z zaciekawieniem wysłuchali odczytanych przez Pana Wiesława Błacha kilku ulubionych wierszy. Serdecznie dziękujemy Panu Wiesławowi za mile spędzone popołudnie i życzymy dalszych twórczych inspiracji, oczekując kolejnych książek.

Jeśli komuś nie udało się dotrzeć na spotkanie, a chciałby zakupić książki, to w cenie 6 zł za sztukę można je nabyć w CIT.

CIT Czersk

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.