18-12-17
Czersk. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chojnicach będzie monitorował zaistniałą sytuację
Sanepid odpowiada na pytania czytelnika
w sprawie czerskiego SP ZOZ

W ubiegłym tygodniu (12 grudnia) umieściliśmy zdjęcia oraz pytania przysłane przez czytelnika (zobacz tutaj) – list został wysłany tego dnia do chojnickiego sanepidu.

Poniżej publikujemy odpowiedź z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chojnicach.

„W czasie wizyty pracowników  Państwowej  Inspekcji Sanitarnej w Chojnicach w SP ZOZ Czersk (dnia 12 grudnia 2017), w remontowanych pomieszczeniach poradni dziecięcej, uwidocznionej na zdjęciach , nie było pacjentów. Brakowało jednak ,umieszczonej na drzwiach wejściowych,  informacji o wyłączeniu z użytkowania remontowanych pomieszczeń.

- Dnia 14 grudnia 2017 doszło do spotkania Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chojnicach -panią Lucyną Nyks z Dyrektorem SPZOZ Czersk Wiesławem Czechowskim.

 Efektem spotkania jest pisemna deklaracja  że:

-pomieszczenia remontowane będą  wyłączone z użytkowania dla pacjentów , a udzielanie świadczeń zdrowotnych odbywać się będzie w pomieszczeniach już wyremontowanych,

-na drzwiach wejściowych umieszczona zostanie informacja dla pacjentów  o zmianie sposobu pracy rejestracji i gabinetów lekarskich,

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chojnicach będzie monitorował zaistniałą sytuację.”  – informuje Iwona  Jażdżewska, rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chojnicach.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.