10-01-18
Czersk. Policja prowadzi czynności w sprawie
Proponował dziecku podwiezienie
samochodem - kolejny przypadek w Czersku

Wychowawcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku wysyłają maile do rodziców, aby podejmowano w domach temat zachowania się dzieci w przypadku kontaktu z obcymi osobami.

Jak się dowiadujemy powodem przesłania przestrogi jest kolejny przypadek zaczepienia dziecka przez nieznajomą osobę.

Przypomnijmy, niedawno pisaliśmy o zdarzeniu przy czerskiej „Jedynce”, gdzie mężczyzna proponował dziecku powiezienie do domu - (zobacz artykuł). Sprawa jest w toku, mężczyzna został ustalony.

Teraz doszło do kolejnej tego typu sytuacji. W dniu 4 stycznia br. do wracającej ze szkoły (SP1Czersk) dziewczynki podjechał kierujący samochodem osobowym. Mężczyzna w kapturze zaproponował dziecku podwiezienie do domu. Dziewczynka odmówiła, o zdarzeniu powiedziała swojej mamie, która z kolei o sprawie powiadomiła szkołę i policję.

Szkoła wysłała do rodziców maile, policja szuka mężczyzny. Jest przeglądany monitoring oraz zapisy z kamer, również prywatnych. Czynności trwają.

Policja również apeluje, aby przestrzegać dzieci przed korzystaniem z podobnych propozycji - podwiezienia samochodem przez obce osoby. Stróże prawa proszą, aby podobne przypadki zgłaszać na policję. 

(red)    

Aktualizacja
(11-01-18)

„Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku po otrzymaniu sygnału o mężczyźnie, który proponował dziecku na jednej z ulic miasta w dniu 4 stycznia br podwiezienie do domu, podeszli po raz kolejny bardzo poważnie do tej sprawy i natychmiast  przystąpili do czynności zmierzających do ustalenia tego mężczyzny. Po przeprowadzeniu przez policjantów z wydziału kryminalnego wielu czynności w tej sprawie, sprawdzeniu posiadanych informacji oraz dokładnym przejrzeniu monitoringów - informacja ta nie została potwierdzona.

st. sierż. Justyna Przytarska”

 


Wychowawcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku wysyłają maile do rodziców, aby podejmowano w domach temat zachowania się dzieci w przypadku kontaktu z obcymi osobami. 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.