12-01-18
Gm. Czersk. Maszt telefonii komórkowej w Gutowcu
Spotkanie w sprawie możliwości instalacji
kolejnych nadajników


Wczoraj (11.01) w Urzędzie Miejskim w Czersku odbyło się spotkanie z inicjatywy radnego Zbigniewa Bielińskiego, które było poświęcone możliwości zainstalowania dodatkowych nadajników – innych operatorów – na maszcie telefonii komórkowej w Gutowcu.

W rozmowach uczestniczył kierownik pomorskiego oddziału sieci T-mobile – sieci, której nadajniki są zainstalowane na wieży. Kierownik zapowiedział, że w Gutowcu pojawią się ekipy pracowników, które sprawdzą jakość sygnału klientów sieci T-mobile. Przypomnijmy, niektórzy z klientów tej sieci skarżą się na słaby zasięg.
Radny wyszedł też z propozycją, aby urząd miejski zwrócił się do innych operatorów z informacją o możliwości zainstalowania nadajników w Gutowcu. Ponadto, jak mówił kierownik pomorskiego oddziału T-mobile, sami klienci innych sieci powinni zgłaszać indywidualnie do swoich operatorów potrzebę instalacji sprzętu, tak by móc korzystać z połączeń w Gutowcu. Takie działanie ma być według gościa z Gdańska najbardziej skuteczne.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.