15-01-18
Powiat chojnicki. W wielu miastach zobaczyć można było więcej patroli
W POWIECIE CHOJNICKIM
BEZPIECZNIE PODCZAS WOŚP

Jak co roku i tym razem policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich osób kwestujących oraz spokojnym przebiegiem imprez związanych z WOŚP. W powiecie chojnickim podczas XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było bezpiecznie. 

Funkcjonariusze pełnili służbę w patrolach umundurowanych i nieumundurowanych głównie tam gdzie odbywały się zbiórki pieniędzy, a także w miejscach gromadzenia się osób kwestujących i darczyńców. Incydentów związanych z kwestami na terenie naszego województwa nie odnotowano.

Nad bezpieczeństwem tegorocznego XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czuwali, jak co roku chojniccy policjanci. W wielu miastach zobaczyć można było więcej patroli. Stróże prawa pełnili służbę pełnili głównie w pełnym umundurowaniu a wszystko po to, aby można było ich szybko zauważyć i zwrócić się z prośbą o pomoc lub poradę. Funkcjonariusze ci zwracali szczególną uwagę na to, czy zbiórki prowadzone są przez osoby uprawnione, a także na bezpieczeństwo prowadzących kwestę dzieci. W działania zaangażowani byli również policjanci służb operacyjnych, którzy monitorowali główne ciągi komunikacyjne i miejsca gromadzenia się uczestników WOŚP, by zapobiegać zdarzeniom o charakterze kryminalnym.

Wcześniej funkcjonariusze prowadzili także działania wyprzedzające polegające na spotkaniach z wolontariuszami WOŚP-u, podczas których rozmawiano o ogólnych zasadach bezpieczeństwa podczas zbiórki pieniędzy oraz informowaniu mieszkańców o mogących wystąpić zagrożeniach.

Zaangażowanie chojnickiej Policji i innych osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podczas XXVI finału WOŚP, a także przestrzeganie przez kwestujących zasad bezpieczeństwa pozwoliło na spokojny i bezpieczny przebieg imprezy.

KPP Chojnice

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.