3-02-18
Czersk. Relacja
Zimowisko SP1 - „Ferie z pasją”

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci. Jak co roku Stowarzyszenie Przyjaciół „Jedynki” i SP nr 1 im. J. Korczaka w Czersku zorganizowały wiele ciekawych zajęć, które rozpoczęły się 29 stycznia. Dzieci spotykały się przez pierwszy tydzień ferii. Był to tydzień pełen atrakcji, który obfitował w wiele niesamowitych wrażeń.

Zajęcia zorganizowane przez nauczycieli cieszyły się dużą aktywnością. Uczestnicy zimowiska brali udział w warsztatach: „Gimnastyka buzi i języka”, „Od złości do radości, czyli jak oswoić emocje”, „Matematyka i styka!”, „Sztuka życia w społeczeństwie, czyli tolerancja dla innych”, „Origami”, „Muzyczne wielosmaki”, „W 80 chwil dookoła świata”. Ciekawą prelekcję na temat „Jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych podczas ferii zimowych” wygłosił aspirant Marek Jasnoch. Mnóstwo emocji dostarczył dzieciom film: „Cudowny chłopak”, który skłonił do refleksji, przekonuje bowiem, że wszyscy ludzie są z natury dobrzy i inni niż nam się wydaje. Czasem trzeba tylko cierpliwie poczekać, aż odważą się zdjąć maskę zakładaną na potrzeby klasy, kolegów czy rodziny.

Przez cały tydzień Zimowiska dzieci miały serwowane pyszne śniadania i obiady w szkolnej stołówce. Nie zabrakło również owoców, soków i słodkich upominków.

Na zakończenie uczniowie zostali obdarowani prezentami. Żałowali, że tydzień tak szybko minął i upłynął niespostrzeżenie. Wdzięczni są wychowawcom, którzy w ramach wolontariatu zajmowali się nimi, a także prezes Stowarzyszenia Przyjaciół „Jedynki”, pani Katarzynie Ebertowskiej, dzięki której zostały pozyskane środki na zorganizowanie tak wspaniałego wypoczynku. Jest wiele innych osób, które przyczyniły się do tego dzieła i im także dziękujemy. Przede wszystkim pani Bożenie Spicy, dyrektor SP1, która miała ogromny wkład w organizowanie Zimowiska oraz Gminie Czersk.

mat. SP 1 Czersk

GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.