8-02-18
Powiat chojnicki. Bo do tanga trzeba dwojga
Zerwana umowa na przebudowę Chojnickiego Centrum Kultury

Miasto Chojnice zerwało umowę i firma RCI schodzi z ChCK. Nie było już sensu dalej ciągnąć na siłę tego związku. Miasto i firma RCI rozstają się i Chojnickie Centrum Kultury dokończy przebudowywać już inna firma.


O decyzji poinformował wczoraj (7.02) burmistrz Arseniusz Finster. – W dniu dzisiejszym wręczyłem prezesowi RCI pismo stanowiące zapowiedź odstąpienia od umowy na realizację zadania przebudowy ChCK zawierające dostrzeżone przeze mnie nieprawidłowości w realizacji umowy, a także żądanie ich wyeliminowania i złożenia stosownych wyjaśnień w terminie 7 dni – informował burmistrz.

Firma RCI przekazała natomiast do ratusza pismo informujące o odstąpieniu od umowy na realizację tego zdania. Oznacza to, że nie będzie już próby dalszej współpracy i po dokonaniu stosownych kroków miasto poszuka nowego wykonawcy. To na pewno opóźni tę inwestycję o kilka kolejnych miesięcy.

(olo)


Zbyt duże opóźnienia w harmonogramie prac były powodem zerwania umowy z wykonawcą inwestycji, jaką jest przebudowa ChCK.   |  fot. (olo)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.