8-02-18
Powiat chojnicki.
W gminie Chojnice gościła już telewizja Muzeum Powstania Warszawskiego
Po nawałnicy. Dwunastu wspaniałych z nagrodą Muzeum Powstania Warszawskiego?

Nominowany do tej nagrody był jeden z mieszkańców Lotynia, ale wójt Zbigniew Szczepański nie chciałby w ten sposób wyróżniać i dzielić mieszkańców. Stąd pomysł, by nagroda trafiła do dwunastu wspaniałych z Lotynia.


Mieszkańcy Lotynia w sierpniu zeszłego roku pobiegli ratować harcerzy podczas obozu.   |  fot. (olo)

Z gminą Chojnice skontaktowała się przedstawicielka Muzeum Powstania Warszawskiego. Poinformowała wójta, że jeden z mieszkańców został nominowany przez lokalnego dziennikarza i ma on otrzymać nagrodę Muzeum Powstania Warszawskiego za bohaterską postawę podczas ratowania harcerzy podczas tragicznej nawałnicy w sierpniu zeszłego roku niedaleko Suszka.

- Zwróciłem tej pani uwagę, że może to być wielki nietakt w stosunku do pozostałych jedenastu osób. Nie ma sensu się teraz licytować, kto szybciej biegł, kto szedł, kto pierwszy krzyknął, kto podjął jaką decyzję, kto płakał, kto wyciągał… Zwróciłem uwagę, że nie można wyróżniać jednej osoby, bo to mogłoby jeszcze bardziej skłócić środowisko w Lotyniu. A wiem co mówię – mówi wójt Zbigniew Szczepański.

Po konsultacjach przedstawicieli Muzeum również z sołtysem Lotynia Arkadiuszem Kubczakiem, zapadła decyzja, że na wyróżnienie Muzeum Powstania Warszawskiego zasłużyła cała dwunastka mieszkańców. I cała dwunastka pojedzie na specjalną galę. W gminie Chojnice gościła już telewizja Muzeum Powstania Warszawskiego, która realizowała już materiał do tego wydarzenia. Ma ono odbyć się w marcu.

Tekst i fot. (olo)


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.