9-02-18
Czersk. Wiceburmistrz: W budżecie gminy Czersk na 2018 rok nie mamy funduszy na organizację gali boksu
Czy odbędzie się Czerski Boxing Show?

Marcin Gruchała z Boxing Team Chojnice wyszedł z propozycją organizacji w Czersku gali boksu, na której mieli się zaprezentować trenujący w jego klubie sportowcy m.in. z gm. Czersk, z Piotrem Szczukowskim na czele -  wielokrotnym mistrzem Polski. Na ringu mieli wystąpić także: Szymon Szczukowski, Mikołaj Jutrzenka, Dominik Daroń i Dawid Pazda. Program imprezy przewidywał pojedynki innych utytułowanych pięściarzy i zawodników mieszanych sztuk walki (MMA) oraz inne atrakcje.

- Zgłosił się do mnie sponsor – przedsiębiorca z gm. Czersk, który zadeklarował 10 tys. zł na organizację gali boksu. Zwróciłem się do władz gminy Czersk, aby finansowo wsparły imprezę (ok. 20 tys. zł). Dzięki temu ceny biletów zaczynałby się od ok. 15 zł. Niestety okazuje się, że czerski samorząd nie dysponuje środkami finansowymi na ten cel. Szkoda, bo byłaby to ciekawa propozycja dla kibiców z gminy Czersk. Być może jednak udałoby się nam zorganizować takie show z udziałem prywatnych sponsorów do czego serdecznie  zapraszam  – mówi Marcin Gruchała, który już kiedyś, przed laty zorganizował w czerskiej hali sportowej dwie podobne imprezy – Czerski Boxing Show.

- W budżecie gminy Czersk na 2018 rok nie mamy funduszy na organizację gali boksu. Organizator chciał od samorządu kwotę 20 tys. zł i nieodpłatne udostępnienie hali sportowej.  Nie mamy takich pieniędzy. W bieżącym roku samorząd będzie wspierał finansowo i to dosyć znacznie obchody „50 lat piłki ręcznej w Czersku” – cyklu imprez sportowych, które rozpoczną się po letnich wakacjach. Ponadto będą miały miejsce inne wydarzenia sportowe i kulturalne organizowane przez kluby sportowe i ośrodki kultury – mówi wiceburmistrz Grzegorz Klauza.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.