9-02-18
Gm. Czersk. Wiózł funkcjonariusza przez kilkaset metrów na masce auta...
Mieszkaniec gm. Czersk próbował przejechać policjanta, był pod wpływem narkotyków

Wczoraj (8.02) około południa na trasie Czersk-Łąg policjant pionu kryminalnego podjął interwencję wobec dwóch młodych mężczyzn - mieszkańców gm. Czersk - stojących przy zaparkowanym samochodzie na poboczu drogi. W chwili kiedy funkcjonariusz zawrócił i wysiadł z radiowozu w celu podjęcia legitymowania, mężczyźni ci wyrzucili palone papierosy, wsiedli do pojazdu i zamknęli centralny zamek w drzwiach.

Policjant podchodząc do auta okazał legitymację służbową i w tym momencie siedzący za kierownicą 21-latek odpalił silnik i ruszył w stronę funkcjonariusza. Policjant chcąc uniknąć uderzenia chwycił się maski pojazdu. Kierujący nie zatrzymał się wioząc funkcjonariusza na masce auta przez kilkaset metrów, nawet nie zwolnił. Co więcej - wykonywał manewry, które skutkowały tym ,że policjant spadł na asfalt doznając obrażeń ciała. Mężczyźni nie udzielili pomocy poszkodowanemu i uciekli z miejsca zdarzenia.

Policjanci szybko ustalili sprawców napaści, którzy następnie zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Okazało się, że kierujący volkswagenem golfem był pod wpływem narkotyków. Została od niego pobrana również krew do badań laboratoryjnych. Śledczy po zebraniu materiału dowodowego wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu wobec kierującego - mieszkańca gm. Czersk. Sąd przychylił się do wniosku.

Za czynną napaść na funkcjonariusza oraz za kierowanie pod wpływem środków narkotycznych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Chojnice

 

 

 

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.