13-02-18
Gm. Czersk. Tydzień obfitował w wiele niesamowitych wrażeń
ZIMOWISKO  W  ZESPOLE  SZKÓŁ  W  RYTLU

Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki. Aby spędzić go miło i pożytecznie, Stowarzyszenie „Naszym Dzieciom” z Rytla zorganizowało wiele atrakcyjnych zajęć, które trwały od 5.02.2018 r. do 9.02.2018 r. Opiekę nad dziećmi w formie wolontariatu sprawowali miejscowi nauczyciele. Z zimowiska skorzystało w tym roku 43 uczniów.

Tydzień obfitował w wiele niesamowitych wrażeń. Każdego dnia uczniowie mieli zaplanowany wyjazd, który poprzedzały pogadanki i prelekcje na temat alkoholu – jego szkodliwego wpływu na zdrowie i rozwój, prowadzone przez pedagoga, psychologa, policjanta i strażaka.

Dzieci wyjeżdżały: do kina, gdzie obejrzały film pt. „Paddington 2”, na basen, gdzie pod czujnym okiem ratownika i opiekunów uczyły się pływać. Nie zabrakło też zajęć sportowych, podczas rywalizacji grup na Kręgielni Mistral w Chojnicach. Niezapomniane wrażenia pozostaną też po wizycie w laboratorium w Eksperymentarium w Chojnicach, czy też po spotkaniu z miejscowymi strażakami z OSP z Rytla. Zwiedzanie remizy i zawody strażackie zakończyły się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Przez cały tydzień zimowiska uczestnikom serwowano pyszne obiady w szkolnej stołówce.

Szkoda, że czas beztroski minął tak szybko. Wypoczęci, pełni zapału uczniowie chętnie wrócili do szkoły.

Zespół Szkół w Rytlu

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.